Ustroń

Niestety nie znaleziono obiektów spełniających zaznaczone kryteria wyszukiwania

Niestety nie mamy jeszcze obiektów w podanej kategori

Noclegi Ustroń – zarezerwuj pobyt w dolinie Wisły

Ustroń to kolejna obok Szczyrku, Wisły czy Brennej miejscowość, jaka znalazła się w naszej bazie. Miasto położone jest w powiecie cieszyńskim, na północnych stokach Beskidu Śląskiego i u wylotu doliny Wisły. Sąsiaduje m.in. z gminami Brenna czy Wisła, a także z Czechami.

Ciekawa lokalizacja, atrakcje turystyczne, stoki narciarskie, uzdrowisko – wszystko to sprawia, że do miasta chętnie przybywają turyści pragnący spędzić czas w ciekawych okolicznościach przyrody i w miejscu przyjaznym turystom.

Uzdrowisko Ustroń

Ustroń to jedno z dwóch uzdrowisk w województwie śląskim. W mieście można wypocząć, zregenerować siły, podreperować zdrowie. Do Uzdrowiska Ustroń przyjeżdżają osoby w różnym wieku i w różnym stanie zdrowia. Część korzysta z usług poradni specjalistycznych oraz z zabiegów rehabilitacyjnych, inni decydują się na masaże i różnorakie zabiegi kosmetyczne. W Uzdrowisku Ustroń realizowane są zarówno pobyty refundowane, jak i pobyty komercyjne.

Uzdrowisko tworzą obecnie cztery sanatoria: Równica, Kos, Narcyz i Rosomak, a także 3-gwiazdkowy hotel Wilga, Uzdrowiskowy Instytut Zdrowia oraz nowoczesne centrum zabiegowe Medical & SPA Prestige Club.

Pensjonaty Ustroń – komfortowy wypoczynek w górach

Z profesjonalnych zabiegów kosmetycznych czy masaży relaksacyjnych można skorzystać także w obiektach niewchodzących w skład Uzdrowiska Ustroń. Na teranie miasta funkcjonują zarówno pensjonaty całoroczne, jak i obiekty noclegowe dostępne w sezonie wakacyjnym i/lub zimą, gdy na stokach szaleją miłośnicy narciarstwa.

Innego typu obiektami noclegowymi są prywatne kwatery. Wielu mieszkańców miasta zrezygnowało z pracy zawodowej na rzecz obsługi ruchu turystycznego. Prywatne kwatery Ustroń cieszą się dużym uznaniem ze strony turystów.

W naszej bazie obiektów noclegowych znalazły się zarówno pensjonaty Ustroń, jak i kwatery prywatne, dlatego każdy może znaleźć obiekt dostosowany do swoich potrzeb. Wyszukiwanie jest bardzo proste również ze względu na możliwość filtrowania wyników.

Atrakcje turystyczne w Ustroniu

Przez Ustroń przebiega wiele pieszych szlaków turystycznych i spacerowych. Ustroń stanowi dogodną bazą wypadową dla pieszych turystów ze względu na bliskość gór Równicy, Czantorii czy Orłowej. Ci, którzy wolą przemierzać miasto i góry na dwóch kółkach, mogą skorzystać z tras rowerowych.

W mieście funkcjonują także parki linowe, a jedną z ciekawszych atrakcji jest Leśny Park Niespodzianek. Pisząc o Ustroniu, nie można pominąć ośrodków narciarskich dysponujących wyciągami krzesełkowymi: Kolei Linowej Czantoria, Kolei Linowej Palenica oraz Ośrodka Poniwiec Mała Czantoria.

Na uwagę zasługują również liczne zabytki, a wśród nich obiekty sakralne, stare dworki i karczmy. Będąc w Ustroniu, warto odwiedzić m.in. Muzeum Regionalne „Stara Zagroda”.