Bielsko-Biała

Niestety nie znaleziono obiektów spełniających zaznaczone kryteria wyszukiwania

Niestety nie mamy jeszcze obiektów w podanej kategori

Bielsko-Biała – noclegi w mieście i okolicy

Zacznijmy od kilku suchych faktów na temat Bielska. Miasto Bielsko-Biała formalnie powstało 1 stycznia 1951 roku po połączeniu dwóch miast Bielska oraz Białej. W latach 1975-1998 miasto było stolicą województwa bielskiego.

Bielsko Biała leży u stóp Beskidu Małego i Śląskiego, przez miasto przepływa również urocza rzeka Biała. Liczbę mieszkańców Bielska szacuje się na 171 277 (na podstawie danych z czerwca 2018 roku). Dzięki tym liczbom Bielsko-Białą plasuje się na 22 miejscu w Polsce. Miasto ma powierzchnię około 125 km² co pozwoliło na zajęcie 19 miejsca w Polsce.

Noclegi Bielsko-Biała poszukiwane

Jeżeli szukasz noclegu na terenie Bielska-Białej nasza strona oferuje szeroki wybór hoteli, pensjonatów, apartamentów a nawet kwater prywatnych, pozwalających na zwiedzanie i cieszenie się wypoczynkiem w tym pięknym mieście.

Nocleg w Bielsku-Białej to doskonały pomysł na zapewnienie sobie bazy wypadowej, niezależnie czy naszym celem są wycieczki górskie, wizyta w lokalnych muzeach, czy też wypoczynek nad jeziorem Żywieckim.

Doskonałe połączenia komunikacyjne zarówno w samym mieście, jak i w okolicznych wioskach i miasteczkach pozwalają na sprawne poruszanie się po okolicy.

Atrakcje Bielsko Biała

Bielsko Biała oferuje sporo atrakcji. Dzięki swojemu położeniu możemy tutaj spędzić wspaniały czas na górskich wędrówkach, przy okazji odwiedzając okoliczne schroniska górskie. Na najmłodszych czeka tor saneczkowy w pobliżu Szyndzielni, czynny przez cały rok.  Bielsko i okolice to z pewnością doskonałe miejsce dla wszystkich miłośników aktywnego wypoczynku.

Ale przepiękna przyroda to nie wszystko. Bielsko-Biała zachwyca swoją architekturą. Warto odwiedzić  rynek oraz plac Chrobrego z pięknym zamkiem Sułkowskich, zobaczyć zabytkowy ratusz, czy wstąpić do muzeum przy Studio filmów animowanych.

W tak krótkim tekście nie sposób wymienić wszystkich atrakcji Bielska-Białej. Na naszej stronie znajdziesz jednak sporo opisanych i skatalogowanych atrakcji z Bielska-Białej oraz okolic.

Hotele i inne miejsca na noclegi w Bielsku-Białej

Na koniec chcieliśmy zachęcić do zapoznania się z listą hoteli, apartamentów, kwater prywatnych, pensjonatów czy też ośrodków wczasowych które skatalogowaliśmy i przygotowaliśmy do Państwa dyspozycji na naszej stronie.