Brenna

Niestety nie znaleziono obiektów spełniających zaznaczone kryteria wyszukiwania

Niestety nie mamy jeszcze obiektów w podanej kategori

Noclegi Brenna – przytulne kwatery i komfortowe pensjonaty

Brenna to górzysta miejscowość położona w powiecie cieszyńskim. Wieś jest siedzibą gminy o tej samej nazwie. Znajduje się na wysokości około 420 m n.p.m. w górach Beskidu Śląskiego, w dolinie rzeki Brennicy oraz jej dopływów: Leśnicy i Hołcyny. Atrakcyjne położenie sprawia, że każdego roku do Brennej przybywają tłumy turystów chcących napawać się pięknem górzystych krajobrazów.

Brenna słynie z przytulnych noclegów – ogromna liczba mieszkańców zajmuje się obsługą ruchu turystycznego i udostępnia prywatne kwatery. Kwatery Brenna wybierają przede wszystkim ci, którzy chcą spędzić urlop z dala od miejskiego zgiełku. Poza tym miasta, takie jak Szczyrk czy Wisła znajdują się w niedalekiej odległości od Brennej, a połączenia komunikacyjne pomiędzy miejscowościami są bardzo dobre – Brenna stanowi doskonałą bazę wypadową.

Brenna jako wieś letniskowa

Część mieszkańców Brennej trudni się rolnictwem, jednak działalność ta staje się coraz mniej opłacalna. Rolnicy sprzedają działki albo decydują się na przebranżowienie i budują drewniane domki letniskowe. Z tego powodu Brenna coraz częściej uznawana jest za wieś letniskową.

Oczywiście poza kwaterami prywatnymi we wsi funkcjonują również komfortowe pensjonaty. Pensjonaty Brenna to nie tylko możliwość noclegu, ale także skorzystania z basenu, sauny i różnego typu usług kosmetycznych.

Atrakcje turystyczne w Brennej

Ci, którzy zdecydują się na pobyt w Brennej, na pewno nie będą narzekać na nudę! We wsi działa stadnina koni, przystań kajakowa, hala sportowa, letnie kino, a okresowo również wesołe miasteczko. Warto odwiedzić także liczne zabytki, a wśród nich: kościół pw. św. Jana Chrzciciela z XVIII wieku, cmentarz kościelny w granicach ogrodzenia, plebanię z 1789 roku, dom młodzieży katolickiej (wybudowany ok. 1920) oraz chatę z XVII wieku.

W czasie pobytu w Beskidach z pewnością należy przemierzyć piesze szlaki turystyczne. Turyści mają do dyspozycji wiele kilometrów zróżnicowanych szlaków turystycznych, dla których punktem wyjściowym jest Brenna.

Z pobytu w Brennej zadowoleni będą także miłośnicy białego szaleństwa. Dobrze przygotowane stoki i wyciągi narciarskie zachęcają do jazdy zarówno doświadczonych narciarzy, jak i osoby dopiero próbujące swoich sił w tej dyscyplinie.

Kwatery Brenna, pensjonaty Brenna – zarezerwuj z wyprzedzeniem

Baza noclegowa w Brennej jest dobrze rozwinięta – turyści mają do dyspozycji kilka tysięcy łóżek w prywatnych kwaterach i pensjonatach. Noclegu można szukać tuż po przyjeździe do wsi, jednak w pełni sezonu takie poszukiwania mogą zająć wiele czasu, dlatego o nocleg warto zatroszczyć się wcześniej. Dzięki naszej bazie obiektów noclegowych szybko znajdziesz odpowiednie lokum.