Kwatery prywatne

Niestety nie znaleziono obiektów spełniających zaznaczone kryteria wyszukiwania

Niestety nie mamy jeszcze obiektów w podanej kategori

Kwatery prywatne Wisła

W miejscowościach górskich sukcesywnie przybywa miejsc noclegowych. Bardzo dużym zainteresowaniem ze strony turystów cieszą się zwłaszcza kwatery prywatne. Pobyt w takim miejscu jest zwykle znacznie tańszy, aniżeli nocleg w hotelu lub pensjonacie. Kwatery prywatne w górach mają też swoisty klimat, zwłaszcza jeśli mówimy o małych drewnianych domkach.

Wynajem miejsc noclegowych w Wiśle i okolicznych miejscowościach

W okresie największego natężenia ruchu turystycznego w Beskidach (sezon wakacyjny i ferie zimowe) hotele nie są w stanie przyjąć wszystkich turystów. Korzysta na tym lokalna ludność, oferująca miejsca noclegowe w zamieszkiwanych przez siebie domach bądź budynkach powstałych wyłącznie z myślą o przyjmowaniu gości.

Do oznaczenia kwater prywatnych używa się często określeń „willa”, „wolne pokoje” albo „pokoje gościnne”. Wiele zależy od tego, jak duży jest budynek i ile gości jest w stanie pomieścić. W naszej bazie znalazły się kwatery prywatne Wisła, Szczyrk, Brenna, Istebna, Ustroń i Bielsko-Biała tytułowane w różny sposób. Część obiektów oferuje pokoje gościnne z aneksem kuchennym i łazienką, natomiast w przypadku innych kuchnia znajduje się w osobnym, przestronnym pomieszczeniu i mogą z niej korzystać wszyscy przebywający w budynku turyści.

Tanie kwatery prywatne – co wpływa na cenę pokoju?

W polskim prawie brak przepisów dokładnie mówiących o tym, jakiego rodzaju meble i sprzęty muszą znaleźć się w pokoju do wynajęcia, jakie muszą mieć wymiary itp. O ile w przypadku obiektów hotelarskich konieczne jest dostosowanie się do restrykcyjnych wymogów, o tyle właściciele kwater prywatnych muszą spełnić jedynie minimalne wymagania (w tym sanitarne i przeciwpożarowe).

Spełnienie minimalnych wymagań nie gwarantuje jednak, że obiekt będzie cieszył się dużym zainteresowaniem ze strony turystów, dlatego wielu właścicieli kwater prywatnych inwestuje w gustowne meble i wysokiej jakości sprzęty. Oczywiście im wyższy standard pokoju, tym wyższa jego cena.

Niekiedy, w przypadku pobytów długoterminowych, albo gdy do willi przybywa większa grupa turystów, możemy liczyć na upusty ze strony właścicieli pokoi.

Kwatery prywatne Wisła w naszej bazie

W bazie wisła.com.pl znalazły się zarówno kwatery prywatne zlokalizowane w centrum Wisły, jak i pokoje gościnne usytuowane na obrzeżach miasta, albo w okolicznych wsiach. Część turystów woli spędzać czas w tętniącym życiem centrum miasta, inni w leśnym zaciszu. Dzięki naszej bazie z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.