Szczyrk

Niestety nie znaleziono obiektów spełniających zaznaczone kryteria wyszukiwania

Niestety nie mamy jeszcze obiektów w podanej kategori

Szczyrk jako baza noclegowa

Szczyrk leży w dolinie Żylicy w bliskim sąsiedztwie Bielska-Białej i Żywca. Powierzchnia Szczyrku wynosi w przybliżeniu 39 km², w 2016 roku miasto liczyło 5734 mieszkańców. Z powodu łatwej dostępności stoków i dobrego rozmieszczenia geograficznego Szczyrk jest głównym ośrodkiem narciarskim dla okolicznych miast. Miejscowość ta jest chętnie odwiedzana przez wszystkich fanów białego szaleństwa.

Noclegi Szczyrk

Jeżeli szukasz noclegu na terenie Szczyrku, zachęcamy do skorzystania z naszej bazy noclegowej, oferującej szeroki wybór miejsc noclegowych na terenie Szczyrku i w najbliższej okolicy.

Noclegi w Szczyrku to doskonały pomysł dla wszystkich fanów zimowego szaleństwa na stokach narciarsko-snowboardowych. Miasto zapewnia doskonały dostęp do wszystkich okolicznych stoków, zaś dobrze działająca komunikacja pozwala na wybranie się do okolicznych ośrodków narciarskich.

Jednak Szczyrk i okoliczne Beskidy to nie tylko zimowe szaleństwo, ale też wspaniałe trasy, nadające się do pieszych wędrówek przez całą resztę roku. Ponadto samo miasto oferuje wiele atrakcji, które z pewnością zainteresują rodziny z dziećmi.

Atrakcje Szczyrk

Miasto oferuje wiele ciekawych atrakcji, możemy na przykład wybrać się na kompleks skoczni narciarskich Skalite. Jako ciekawostkę można dodać, że miasto w czasie IX Zimowego Europejskiego Festiwalu Młodzieży Śląsk-Beskid 2009 miało zaszczyt być główną bazą dla całego festiwalu. Podczas wspomnianego wydarzenia mogliśmy obserwować zawody w poniższych dyscyplinach:

  • Biegi narciarskie,
  • Narciarstwo alpejskie,
  • Snowboarding,
  • Kombinacja norweska,
  • Skoki narciarskie.

Powyższy przykład zapewnia Szczyrkowi bardzo wysoką lokatę w rankingu miast, które umożliwiają uprawianie sportów zimowych zarówno przez zawodowców, jak i amatorów białego szaleństwa.

Ci, którzy niezbyt pewnie czują się na stokach narciarskich, mogą przybyć do Szczyrku w okresie wiosenno-jesiennym i wybrać się na jeden z sześciu szlaków turystycznych przechodzących przez miasto.

Kwatery Szczyrk

Nasza baza hoteli, kwater i innych ośrodków zapewniających noclegi na terenie Szczyrku pozwoli każdemu zainteresowanemu, niezależnie od zasobności portfela, znaleźć ośrodek, który spełni wszystkie jego wymagania. Zapraszamy do korzystania z naszej bazy i nawiązywania kontaktu z właścicielami hoteli w Szczyrku.