Istebna

Niestety nie znaleziono obiektów spełniających zaznaczone kryteria wyszukiwania

Niestety nie mamy jeszcze obiektów w podanej kategori

Noclegi Istebna – zarezerwuj nocleg w atrakcyjnej miejscowości górskiej

Istebna to obok Szczyrku, Wisły i Brennej jedna z chętniej odwiedzanych miejscowości w Beskidach. Istebna nie ma praw miejskich, mimo to może poszczycić się rozwiniętą bazą noclegową. Turyści przybywają tu licznie ze względu na piękny krajobraz (Istebna leży na zboczach Złotego Gronia na wysokości 590–620 m n.p.m.), a także możliwość uprawiania sportów zimowych.

W zimie działa tu kilka ośrodków narciarskich. Największym jest kompleks Zagroń Istebna, w ramach którego funkcjonuje także Park Wodny „Olza” i Centrum Zdrowia i Energii „Meridian”. Na uwagę zasługuje również Ośrodek Narciarski Złoty Groń w Istebnej. Rozbudowane narciarskie trasy biegowe oraz nowoczesne wyciągi krzesełkowe zachęcają do wielogodzinnej aktywności na świeżym powietrzu. Ci, którzy nie czują się pewnie na nartach, albo przybyli w góry z małymi dziećmi i nie chcą narażać ich na kontuzje, mogą spędzać czas na sankach albo wędrówkach po górach.

Szlaki turystyczne w Istebnej

Kwatery Istebna cieszą się dużą popularnością również ze względu na to, że przez miejscowość przechodzi kilka ciekawych tras rowerowych oraz pieszych szlaków turystycznych. Szlaki oblegane są zarówno w pełni sezonu letniego, jak i zimą. Wędrowanie po szlakach to możliwość obcowania z przyrodą i odpoczywania na łonie natury – krajobraz miejscowości to przede wszystkim tereny górzyste z zalesieniami.

Istebna i jej atrakcje turystyczne

Pensjonaty Istebna rozmieszczone są w różnych częściach miejscowości, ale z każdego można sprawnie dostać się do najważniejszych zabytków. W Istebnej z pewnością warto odwiedzić Kościół Dobrego Pasterza, powstały w latach 1792-1794 r. na miejscu drewnianej kaplicy. Innymi wartymi uwagi obiektami sakralnymi są: Kościół Świętego Krzyża – drewniany budynek z końca XVIII w., Kościół Matki Boskiej Fatimskiej na Stecówce oraz kościół ewangelicko-augsburski.

Jedną z najbardziej popularnych izb regionalnych na Śląsku jest „Chata Kawuloka” – muzeum prezentujące kompletne wyposażenie dawnej chaty góralskiej. Turyści chętnie odwiedzają także Muzeum prywatne Jana Wałacha oraz Muzeum prywatne i galerię rodziny Konarzewskich. Niewątpliwą atrakcję regionu stanowi również Kubalonka, czyli przełęcz znajdująca się 761 m n.p.m.

Tanie noclegi Istebna?

Nie da się ukryć, że wielu turystów planujących pobyt w Beskidach szuka noclegu w Szczyrku albo Wiśle, ponieważ są to miasta najpopularniejsze w tym rejonie. Istebna znajduje się w niedalekiej odległości od wspomnianych miejscowości, a niejednokrotnie może zaoferować równie komfortowe noclegi w niższych cenach.

Jeżeli interesują Cię pensjonaty Istebna albo kwatery Istebna, w łatwy sposób wyszukasz ciekawe oferty za pośrednictwem naszej bazy obiektów noclegowych. Jeśli skorzystasz z filtrów wyszukiwania, znajdziesz nocleg w danym przedziale cenowym czy określonej odległości od centrum.

Nie czekaj i już dziś zarezerwuj nocleg w Istebnej!