Agroturystyka

Niestety nie znaleziono obiektów spełniających zaznaczone kryteria wyszukiwania

Chata Góralska „Kleszczonka”

„Kleszczonka” to nowo odbudowana góralska chata z ponad 140 letnią tradycją, położona w Głębcach - ustronnej dzielnicy Wisły. Tutaj, na miejscu dawnej kuźni, w promieniach zachodzącego słońca, można przysiąść na ławeczce przed domem i w przyjemnym cieniu rozłożystego kasztanowca podziwiać okoliczne widoki.

Agroturystyka Wisła

Agroturystyka jest formą wypoczynku w warunkach wiejskich bądź zbliżonych do wiejskich. Z tego powodu cieszy się dużym zainteresowaniem ze strony osób, które dotychczas nie miały okazji w takich warunkach przebywać, albo chcą choć na chwilę powrócić do klimatu minionych lat.

Agroturystyka w Wiśle i okolicy

Gospodarstwa agroturystyczne usytuowane są na wsiach albo na obrzeżach miast, w tym także w ustronnych dzielnicach Wisły. Turyści mogą odpocząć w malowniczej okolicy z dala od miejskiego zgiełku. Agroturystyka to jednak nie tylko noclegi. Niektóre osoby prowadzące gospodarstwa agroturystyczne, oferują swoim gościom możliwość uczestnictwa w codziennych zajęciach, takich jak dojenie bydła czy pomoc przy zbiórce plonów. Goście mogą również pomagać w kuchni i poznawać przepisy na regionalne potrawy i napoje.

Beskidy idealnie nadają się do prowadzenia tej formy działalności. Obecność lasów, rzek i jezior jest zdecydowaną zaletą rejonu – goście wraz z gospodarzami mogą wybrać się na grzybobranie albo na ryby. To bardzo ciekawa forma spędzania wolnego czasu.

Część gospodarstw agroturystycznych w Beskidach organizuje również naukę jazdy konnej. Zimą odbywają się tutaj liczne kuligi, co stanowi niemałą atrakcji. Po kuligu czas na ognisko, śpiew regionalnych pieśni i grzane wino.

Koszt pobytu w gospodarstwie agroturystycznym

Dzięki prowadzeniu tego typu działalności rosną dochody miejscowej ludności, a tym samym spada ryzyko wyludnienia wsi. Jak wysokie są te dochody? Ceny za nocleg w gospodarstwach agroturystycznych są bardzo zróżnicowane i uzależnione m.in. od ilości świadczonych w obiekcie usług. Oczywiście nie ma obowiązku korzystania ze wszystkich, niemniej w większości przypadków turyści są zainteresowani uczestnictwem w ludowych obrzędach, pracach rolnych i kuligach, chcą przygotowywać regionalne potrawy, szydełkować czy haftować. Stanowi to dla nich odskocznię od zmartwień dnia codziennego.

Agroturystyka Wisła – turystyka ekologiczna

Gospodarstwa agroturystyczne w Wiśle i okolicy zapewniają bezpośredni kontakt z przyrodą i oferują zdrowy wypoczynek. Większość z nich trudni się ekologicznym rolnictwem, co dla turystów pochodzących z dużych, zanieczyszczonych miast stanowi niemałą zaletę.

W naszej bazie znalazły się gospodarstwa agroturystyczne zlokalizowane w różnych zakątkach miejscowości górskich, oferujące atrakcyjne ceny za noc od osoby. Skorzystaj z filtrów wyszukiwania, by znaleźć obiekt spełniający Twoje oczekiwania.